Enter your keyword

کمبود کلسیم و ویتامین D منجر به افزایش بروز ام اس شده است

رییس انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور هشدار داد: کمبود کلسیم و ویتامین D تنها منجر به بروز پوکی استخوان نمی شود بلکه در بسیاری از موارد ابتلای فرد به بیماری های سیستمیک، دیابت و بخصوص ام اس به کمبود کلسیم و ویتامین D مربوط می شود.

دکتر حاجی فرجی در نشست خبری هفته بسیج آموزش تغذیه گفت: بحث آموزش تغذیه صحیح در تمام اقشار مختلف جامعه بویژه قشرنوجوان و جوان اهمیت بسیاری دارد چرا که روز به روز به دلیل زندگی ماشینی و صنعتی رو به مسیر اضافه وزن و چاقی و تبعات آن می رویم. با توجه به اینکه 25 درصد تا 30 درصد جامعه، قشر نوجوان هستند لذا اهمیت بسیاری دارد که بحث پیشگیری از اضافه و وزن چاقی صورت گیرد تا شاهد بزرگسالانی چاق نباشیم که امروزه این رقم در بزرگسالان ما بالای 50 درصد است در حالی که در گذشته بحث اصلی ما در حوزه تغذیه، سوء تغذیه در کودکان بود و در گذار تغذیه ای قرار گرفته ایم که مشکل اضافه وزن و چاقی بر این مشکل افزوده شده است که خود عاملی برای بروز بیماری های قلبی و عروقی و بیماری های کبدی و دیابت است.

 

 وی با اشاره به تحقیق صورت گرفته در مهدکودک‌های تهران، گفت: این تحقیق در کودکان زیر سن دبستان انجام و مشاهده شد که کودکان شش ساله‌ای در تهران وجود دارند که وزنشان به 70 کیلوگرم می‌رسد. این مسئله یک هشداراست. علت این موضوع منشاء ژنتیکی نیست بلکه آموزش نادرست، سبک زندگی اشتباه، عادات تغذیه‌ای غلط و فعالیت بدنی ناکافی است که باید تغییر جدی در این زمینه ایجاد شود. این تحقیق اضافه وزن، چاقی و بیماری‌های همراه آن از جمله قند خون، چربی خون و همچنین آنزیم‌های کبدی در این کودکان مشاهده شد.
وی با تاکید بر لزوم مصرف میوه و سبزی به حد کافی گفت: مصرف میوه و سبزی دریافت انرژی روزانه را کنترل می‌کند. این در حالیست که در تولید این محصولات دقت نمی‌شود و این محصولات معمولا به سموم دفع آفات آلوده هستند.
رییس انستیتو تحقیقات تغذیه کشور با هشدار نسبت به کمبود کلسیم 90 درصد کودکان و نوجوانان در کشور گفت:«کمبود کلسیم و ویتامین D تنها منجر به بروز پوکی استخوان نمی شود بلکه در بسیاری از موارد ابتلای فرد به بیماری های سیستمیک، دیابت و بخصوص ابتلای به ام اس به این مسئله مربوط می شود. کاهش مصرف شیر و عادات تغذیه ای غلط و دریافت ناکافی آفتاب به دلیل سبک زندگی شهری و نوع شغل فرد از دلایل بروز کمبود کلسیم در افراد است.»
شیری که در مدارس کشور توزیع می‌شود تامین کننده نیاز دانش آموزان به ویتامین D و کلسیم نیست. به این منظور پیشنهاد غنی سازی شیر با ویتامین D و کلسیم و همچنین غنی سازی آبمیوه با ویتامین D و کلسیم داده شده است. این پیشنهاد باید در شورای سیاستگذاری سلامت مطرح شود. اگر این موضوع به تصویب برسد کمک جدی در کاهش کمبود ویتامین D و کلسیم در دانش آموزان دارد. همچنین غنی سازی شیرهای یارانه‌ای نیز بسیار موثر خواهد بود.
وی از یبوست به عنوان یکی از مشکلات عمده در بزرگسالان یاد کرد و گفت: فعالیت بدنی ناکافی و مصرف ناکافی میوه و سبزیجات در این زمینه موثرند.
دکتر حاجی فرجی ادامه داد: نوشابه‌های گازدار و انرژی زا با وجود تمام مضرات به وفور وارد کشور می‌شوند و در کشور نیز تولید می‌شوند و سهمی از غذا و الگوی خانواده‌ها را به خود اختصاص داده‌اند که فاجعه است. نوشابه‌های انرژی زا تنها یک تبلیغ است و واقعیت علمی ندارد. این نوشابه‌ها عوارض دارند و باید از سر سفره‌ ها خارج شود.
وی با تاکید بر لزوم کاهش مصرف نمک در غذای روزانه گفت: سدیم تنها مربوط به نمک سر سفره نیست بلکه غذاهای فراوری شده و آماده از سدیم زیادی برخوردارند. در این زمینه طرح تولید سوسیس و کالباس گیاهی مطرح است چرا که نمی‌توان چنین مواد غذایی را از مردم گرفت و به دنبال این هستیم که تولید سوسیس و کالباس ها را به فرآورده ای سالم تبدیل کنیم به این ترتیب سوسیس و کالباس گیاهی به زودی به کمک صنعت به مرحله تولید می‌رسد.
رییس انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور همچنین درباره غذاهای بیمارستانی نیز گفت: بسیاری از بیمارستان‌ها هنوز الگوی مناسب غذایی را ندارند. هر چند به ازای تعداد مشخصی از تخت‌های بیمارستانی باید یک کارشناس تغذیه حضور داشته باشد اما در بسیاری از بیمارستان‌ها تنها یک کارشناس تغذیه فعال است. پروتکل‌های این موضوع در حال شکل گیری است.

بدون دیدگاه

قرار دادن دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد و نزد ما محفوظ میماند.

19 + چهار =